Friday, February 17, 2006

اعدام حجت زمانيدر پی تائید خبر اعدام، فعالان حقوق بشر در عادلانه بودن محاکمه متهم به بمبگذاری منجر به مرگ سه نفر در دادگاه انقلاب اسلامی، تردید ابراز کردند بدنبال تایید خبر اعدام حجت زمانی زندانی سیاسی گوهردشت توسط سازمان مجاهدین خلق، سوسن زمانی خواهر وی همزمان با برگزاری مراسم سوگواری برای
برادرش در هفت چشمه ایلام در مصاحبه با رادیو فردا می گوید مسئولان حکومتی خبر دادند که حکم اعدام برادرش ده روز پیش به اجرا گذاشته شده است.
صادق نقاشکار سخنگوی برونمرزی زندانیان گوهردشت کرج می گوید: جان تعداد دیگری از زندانیان سیاسی در معرض خطر جدی اعدام قرار دارد. عبدالکریم لاهیجی نایب رئیس جوامع دفاع از حقوق بشر می گوید: تایید خبر اعدام حجت زمانی زنگ خطری را درباره افزایش احکام اعدام به صدا در می آورد. امير مصدق کاتوزيان
فعالان حقوق بشر نسبت به عادلانه بودن دادگاه و حکم اعدام صادره در باره حجت زمانی، که به اتهام بمب‌گذاری منجر به مرگ سه نفر در دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اعدام محکوم شده بود، تردید ابراز کردند و یادآور شدند که اجرای مجازات اعدام با اعلامیه حقوق بشر خوانائی ندارد. حکم اعدام حجت زمانی به تائید دیوان عالی کشور رسیده بود.
خواهر حجت زمانی، خانم سوسن زمانی، مقیم هفت چشمه، ایلام، در مصاحبه با رادیوفردا می‌گوید بعد از مدتها سکوت، سرانجام که مسئولان قوه قضائیه جمهوری اسلامی به او اطلاع دادند که حجت زمانی در تاریخ 18 بهمن ماه اعدام شده است. وی می افزاید در باره چگونگی اعدام برادرش به او اطلاعی داده نشد. خانم سوسن زمانی در حالیکه صدای عزاداری جمع کثیری از منزل وی به گوش می‌رسد، می‌گوید امروز (جمعه) برای تحویل گرفتن جنازه عازم تهران می‌شود.
صادق نقاشکار سخنگوی برونمرزی زندانیان گوهردشت کرج می گوید: جان تعداد دیگری از زندانیان سیاسی در معرض خطر جدی اعدام قرار دارد. وی می گوید ولی الله فیض مهدوی، سعید ماسوری، غلامحسین کلبی، امیرپروزیان و سایر زندانیان علیرضا کرمی خیر آبادی، خالد هردانی، منصور و شهرام پورفرهنگ و هر لحظه با شروع موج تازه احتمال مرگ این نفرات می رود.
عبدالکریم لاهیجی نایب رئیس فدراسیون بین المللی جوامع دفاع از حقوق بشر می گوید: تایید خبر اعدام حجت زمانی زنگ خطری را درباره افزایش احکام اعدام به صدا در می آورد.
پیش از حجت زمانی دو برادر او با نامهای خزئل و فلاح در سالهای 1378 و 1379 در جریان فعالیت با سازمان مجاهدین خلق کشته شده بودند.
(کوتاه شده)
Radio Free Europe / Radio Liberty © 2005 RFE/RL, Inc. All Rights Reserved.

0 Comments:

Post a Comment

Links to this post:

Create a Link

<< Home